לומדים מהבית

אודות חיים עמית

אישי:

נולדתי ב – 1952. אני אב לשלושה ילדים: חן, נעם ואור, וסב לנכדה, ליבי, ולשני נכדים, דניאל ורון. חוויותי כהורה הן הבסיס הראשוני להרצאותי ולמאמרי בנושאים של זוגיות, הורות ומשפחה. התנסויותיי המגוונות בגידולם של ילדי מופיעות בהרחבה  בספריי: "הורים כבני אדם", "הורים כמנהיגים" ו"הורים בטוחים בעצמם".KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

כיום אני חי ועובד בקיבוץ עין החורש שליד חדרה, שם אני חולק את חיי בשמחה עם גבי, בת זוגי. אני אוהב לטייל ברגל (בארץ ובחו"ל), ונהנה עוד יותר לרקוד ריקודים לטיניים וסלוניים. אני משתתף בלהקה של בית ספר לריקודים בו אני לומד, "הנרקוד", ונהנה לשכלל את יכולותיי התנועתיות ולהעשיר את חיי הזוגיות שלי.

לפרנסתי, ובתחושת סיפוק והגשמה, אני מטפל בהורים, זוגות, ילדים ומשפחות בקליניקה פרטית בקיבוץ עין החורש. כמו כן, אני מייעץ למנהלים בארגונים, בארץ ובחו"ל. אני מרבה להרצות בפני הורים ואנשי מקצוע בנושאים שונים מעולם המשפחה, ההורות והזוגיות. בחודש מאי 2005 הקמתי את אתר האינטרנט החינמי שלי "עמית בעין החורש", הזוכה לאלפי כניסות של מבקרים כל חודש ולעשרות אלפי צפיות בדפים כל חודש. בחודש אוקטובר 2013 הפעלתי את קורס ההדרכה האינטרנטי הראשון שלי להורים במסגרת אתר הדרכה חדש, נוסף ומשוכלל לעין ארוך שהקמתי – "לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית". באתר מוצעים קורסים וסדנאות הדרכה אינטרנטיים להורים בנושאים שונים (מנהיגות הורית, יחסי אחים, הכן ילדך לקיץ ועוד), ובהדרכתי כמובן. אני מאמין שבאמצעות הדרכה אינטרנטית מקצועית, אמינה ואיכותית, אוכל לתרום להנגשת ידע וכלים פסיכולוגיים  יעילים להורים רבים.

בעבודתי כיום אני עוסק בתחומים הבאים:

  • מטפל בילדים, מתבגרים, הורים, משפחות, זוגות ומבוגרים בקליניקה פרטית בפאתי קיבוץ עין החורש שליד חדרה.
  • מרצה בנושאים של הורות, זוגיות, משפחה ומערכת החינוך לקהלים של הורים, מורים, צוותים חינוכיים וצוותים טיפוליים.
  • מחבר הספרים: "הורים כבני אדם", "הורים כמנהיגים" ו"הורים בטוחים בעצמם".
  • מנהל אתר אינטרנט "עמית בעין החורש" ובו פורום פעיל להתייעצות, וכן מאמרים רבים מקוריים בנושאי הורות, זוגיות, משפחה, מערכת החינוך ויעוץ ארגוני.
  • מנהל אתר אינטרנט "לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית" ובו קורסים וסדנאות הדרכה אינטרנטיים להורים בנושאים שונים. 
  • יועץ ארגוני בארץ ובחו"ל, בנושאים של פיתוח מנהלים, אימון למנהלים (Coaching), גישור בהנהלות בכירות, העברת חברות וארגונים משפחתיים מניהול משפחתי לניהול מקצועי, ליווי תהליכי שינוי וטיפול במשברים. בעבודתי כיועץ ארגוני בחו"ל התמחיתי גם בבעיות של מיקום מחדש (Relocation) ושל מיקום-מחדש-בחזרה (Re-relocation) של עובדים ומשפחותיהם. בין החברות שעבדתי איתן בארץ ניתן למנות את אינטרפארם, פפטור, תדירן סקופוס, גלעם, אבנט ישראל, בר מגן, שראל ומרקורי. בין החברות שעבדתי איתן בחו"ל ניתן למנות את אריס סרונו (שוויץ) ואת מטאור (הונגריה).

   

  ניסיון בעבודה:

* קליניקה פרטית משנת 1982 ועד היום

* יועץ ארגוני משנת 1991 ועד היום בחברות ובארגונים, בארץ ובחו"ל

* ראש המרכז להורות ומשפחה במכללת סמינר הקיבוצים בתל אביב, משנת 1993 ועד שנת 2003

* יועץ ומומחה לסדרת תוכניות הדרכה להורים, זמן הורים, בטלוויזיה החינוכית, בשנים 2000-2002

* פסיכולוג חינוכי במועצה אזורית דרום השרון משנת 1979 ועד שנת 1991

* מנחה קבוצות מפקדים לפיתוח מנהיגות בבית ספר למנהיגות של צה"ל ומדריך בכיר שם למנחי קבוצות מפקדים , משנת 1976 ועד שנת 1985

  • לימודים והכשרה מקצועית:
  • * סיום לימודי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטת תל אביב בשנת 1983
   • * קבלת תואר "מומחה בפסיכולוגיה חינוכית" מטעם משרד הבריאות בשנת 1990 (מספר רישיון 1837)
   • * בעל תעודת "מטפל משפחתי מוסמך" מטעם האגודה לטיפול במשפחה משנת 1991
   • * חבר באיגוד הישראלי לפיתוח ארגוני משנת 1995

  לכתבה על חיים עמית שהתפרסמה בפסיכואקטואליה בחודש יולי 2012 – לחצו כאן

 • לפרסומים של חיים עמית לחצו כאן

  ליצירת קשר