מור אסאל – עיתונאית ובלוגרית

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

פרגון חודש פברואר 2014 למור אסאל - עיתונאית ובלוגרית, שלמדתי ממנה רבות בנושאים שביקשה שאלמד את קוראיה.

מור אסאל. מגדירה את עצמה בשלוש מילים: שואלת, כותבת, מטפלת. בחייה המקצועיים מור היא עיתונאית ב"לאשה", שכותבת בעיקר על הורות ועל יחסים זוגיים, ומחברת משותפת של "מלידה עד גיל שנה – המדריך הישראלי השלם לטיפול בתינוק" (עם ענת בר לב אפרתי). במקביל, היא מפתחת שיטת "לפתור את הבלתי פתיר" לפתרון קונפליקטים בין אישיים ובתוך עצמנו, ומרצה על הכלים שפיתחה (הרצאות שקשורות בעיקר לסוגיות בהורות וזוגיות), מטפלת בתטא הילינג ונומרולוגית.

בחיים האישיים מור היא בלוגרית, בעלת הבלוג "לפתור את הבלתי פתיר", שבו בכל שבוע היא מעלה סוגיה אחרת של התפתחות אישית, שאלה אחרת על העולם, החיים, ההורות  ובכלל. פוסטים אהובים עליה במיוחד הם תיאוריית הפאזללהיות אמא למתבגרת, יש לך זמןמור גרה במצפה הילה, והיא אמא לשלושה.

במהלך השנים התראיינתי רבות על ידי מור לכתבות שונות בעיתון "לאשה". "בא לך להתראיין בנושא של X?", היא שואלת אותי בחינניות בטלפון. "אני עושה כתבה בנושא Y. מתאים לך להתראיין?" היא כותבת לי בנינוחות. הראיונות עם מור שונים עבורי מראיונות שהתנסיתי בהם עם עיתונאים אחרים; הם תמיד חוויה לימודית עבורי. מור מראיינת אותי כדי ללמוד ממני על מה שאני מומחה בו, ואני מוצא את עצמי לומד ממנה תוך כדי הראיון: לחדד מסרים, להביא דוגמאות מעשיות, וגם, להסתכל על הנושא הידוע מזוויות ראייה חדשות ומרעננות. כשאני קורא את הפוסטים שהיא מפרסמת בשנים האחרונות בבלוג שלה, וכשאני רואה את נושאי הרצאותיה המרתקים והיצירתיים, ברור לי שאני לא טועה באבחנתי: מור היא באמת מומחית מיוחדת ומעניינת בנושאי הורות, זוגיות וחיים בכלל, המסתווה לעתים כעיתונאית…

* לכל שאר הפרגונים, לחצו כאן

אהבת? מוזמן לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מקורות

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למדתי בהרי הדולומיטים למצוא את השונה בדומה.

נראה שהנטייה לתפוש את הדמיון בין דברים חזקה יותר מהיכולת לתפוש את השוני ביניהם. ובכל זאת, בהרי הדולומיטים למדתי למצוא את השונה בדומה. הבנתי שלשם כך נדרשים לפחות שלושה תנאים: להישאר עם הדבר המשעמם, להתבונן בתשומת לב ובסבלנות במה שנראה כדומה, ולשנות את התפישה המוקדמת הרואה רק את הדומה.

עוד באתר מנהיגות בחיים: