כריס ולילך דוארטה – טנגו 360

פרגון חודש אוגוסט 2014 לכריס ולילך דוארטה, רקדנים ומורים של טנגו ארגנטינאי, בעלי ניסיון עשיר בלימוד טנגו ארגנטינאי, ולאחרונה, מזה תשעה חודשים, הצטרפו בהערכה ובאהבה לרשימה המתארכת של תורמים לאושרי האישי והזוגי.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

כריס ולילךכריס ולילך דוארטה, רקדנים ומורים של טנגו ארגנטינאי, בעלי ניסיון עשיר בלימוד טנגו ארגנטינאי בארגנטינה ובאירופה, ובמיוחד בהונגריה. בארץ הם מלמדים באזור תל אביב שיעורים למתקדמים (שיעורי מאסטר), ובמועצה אזורית מנשה ובמרכז קהילתי תמרת בעמק יזרעאל הם מלמדים שיעורים למתחילים ולבינוניים, במסגרת בית ספר שלהם לטנגו ארגנטינאי, טנגו 360. השנה הקימו כריס ולילך להקה מקצועית לטנגו ארגנטינאי עם רקדנים מהטובים בארץ (יוצאי "רוקדים עם כוכבים" והלהקה הקיבוצית), וב-23 לאוגוסט השנה יעלו את מופע הבכורה שלהם, "רגעים של תשוקה", במרכז סוזן דלל במסגרת פסטיבל "מחולוהט".

לילך רקדה בארץ מגיל צעיר מאוד את כל סוגי הריקוד המוכרים, מבלט קלאסי ומודרני ועד פלמנקו, סטפס וקרקס. בגיל 18 נסעה לרקוד במחזות זמר בבברודוואי, ניו יורק. לאחר תום לימודיה במכללת וינגייט נסעה לטייל בדרום אמריקה ושם מצאה את יעודה האמיתי. הטנגו הארגנטינאי, וגם התאהבה בבן זוגה, כריס.

כריסטיאן פגש את לילך בבואנוס איירס לפני 5 שנים, כשהוא כבר מורה בכיר ומנוסה, 10 שנים, באחד מבתי הספר הגדולים בארגנטינה לטנגו, עם ידע עשיר גם באמנויות לחימה.

אני לומד שיעורי טנגו ארגנטינאי אצל לילך וכריס מאז חודש נובמבר 2013, במועצה אזורית מנשה, סמוך לקיבוץ עין שמר. במשך תשעה חודשים אלה, פעם בשבוע, אני נחשף ליכולת הנפלאה של לילך וכריס ללמד טנגו ארגנטינאי אותנטי, בצורה אוהבת, מחברת ומקרבת. אני נעזר בסבלנות הרבה שיש להם למתחילים כמוני (ניסיוני בריקודים אחרים לא ממש עוזר לי בריקוד זה, השונה לגמרי מכל שאר הריקודים שאני מכיר), ומצליח להתקדם לאט אך בהתמדה בזכות ההוראה הדידקטית המעולה שלהם: בנייה איטית של תהליך ריקודי, צעד אחר צעד, תנועה לאחר תנועה. אבל מעבר לכך, לילך  וכריס מצליחים להעביר באישיותם ובדרכי הוראתם את ייחודיותו של הריקוד: הובלה ומובלות גבוהים, אינטימיות וקירבה זוגית רבה, תשוקה, חושניות, הקשבה בין שניים באמצעות סימני גוף עדינים. ניכר שעבור כריס ולילך טנגו הוא לא רק ריקוד, אלא חלק בלתי נפרד מחייהם: החיבור, הסיפוק, הקושי והעבודה הפנימית שאף פעם לא נגמרת. כאשר כריס ולילך רוקדים בסיום כל שיעור את התנועות שלמדנו בשיעור, ומאפשרים לנו לצלמם, הזוגיות הנפלאה שלהם קורנת בכל תנועה שהם מבצעים.

אני ממליץ לכם בחום ללמוד טנגו ארגנטינאי אצל לילך וכריס, שהצטרפו בהערכה ובאהבה לרשימה המתארכת של תורמים לאושרי האישי והזוגי.

* לכל שאר הפרגונים, לחצו כאן

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

סוף המאמר

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בהירות, דיאלוג, עקביות. מנהיגות הורית בגיל ההתבגרות, בצל הקורונה ולאורה.

מאמר קצר, ובו גם קישור לסרטון קצר (כ-7 דקות), על מנהיגותם של הורים לילדים למתבגרים בשעת חירום זאת. במאמר מתוארות בקצרה שלוש מיומנויות חשובות להגברת יכולת ההשפעה של הורים במשפחה: ציפיות ברורות מהילדים, דיאלוג להבנה הדדית ועקביות ביישום הציפיות.

לקבל, לתמוך, לעודד – מנהיגות סבתאית וסבאית בצל הקורונה ולאורה.

מאמר וסרטון (עם כתוביות) קצרים על מנהיגותם של סבתות וסבים במשפחה בצל הקורונה. לסבתות ולסבים יש שלוש משימות חשובות בהתמודדות המשפחתית עם משבר הקורונה: לקבל את דאגת ילדיהם ונכדיהם, לתמוך בילדיהם ובנכדיהם ולעודדם. היענות לשלושה אתגרים אלה תעזור כמובן גם לרווחתם הנפשית של הסבתות והסבים, בצד תרומה חשובה לרווחת המשפחות.