פרגון החודש: זיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך

פרגון חודש פברואר 2015 באתרי לזיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך. "במהלך ההדרכות של זיו בנושאי הגשת עזרה ראשונה במצבי חירום התרשמתי מיכולתו להעצים את מי שהדריך, אנשים לא מקצועיים, ולטעת בכל אחד את האמונה ביכולתו לעזור ולהציל חיים באירועי חירום שונים. אני רואה בכך מסר מעצים חשוב בכלל, ובפרט."

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאת: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני

מחבר הספרים: הורים בטוחים בעצמם, מודן, 2012

הורים כמנהיגים, מודן, 2006  והורים כבני אדם, ספרית פועלים, 1997

מנהל אתרי האינטרנט: "עמית בעין החורש" ו"לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית"

זיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך.

2012-06-14 09.21.41

זיו בעל ניסיון מקצועי טיפולי והדרכתי רב. שימש כמורה מן החוץ באוניברסיטת בן גוריון, הפקולטה לרפואה, המגמה לרפואת חירום. בעל תעודת הסמכה A.C.L.S  מטעם איגוד הלב האמריקאי (AMERICAN HEART ASSOCIATION). זיו משמש כראש צוות החייאה בפלוגת החייאה קדמית של חיל הרפואה בצה"ל. מדריך במפעלים, חברות וארגונים בנושאי החייאה ועזרה ראשונה (עוד פרטים באתרו: זיו שירותי רפואה).

אני מכיר את זיו ממספר הדרכות שלו בנושא הגשת עזרה ראשונה מגוונת במצבי חירום, שהשתתפתי בהן במסגרת תפקידי כראש צח"י (צוות חירום יישובי) בקיבוץ עין החורש. התרשמתי מאוד מיכולתו של זיו להעביר בצורה ברורה ואמינה את חשיבות הגשת עזרה ראשונה של אנשים לא מקצועיים, כלומר כולנו, בשניות ובדקות הראשונות של אירועי חירום. כך למשל למדתי שמאחר שבמדינת ישראל זמן ממוצע של הגעת אמבולנס לאירוע הוא כ-8 דקות, החייאה בסיסית של מי שלקה בדום לב,  על ידי מי שנמצא במקום, משפרת פי 2-3 את סיכויי הלוקה בליבו לשרוד, שכן נזק מוחי בלתי הפיך נגרם כ 4-6 דקות לאחר אירוע דום לב. במהלך ההדרכות של זיו בנושאי הגשת עזרה ראשונה במצבי חירום התרשמתי מיכולתו להעצים את מי שהדריך, אנשים לא מקצועיים, ולטעת בכל אחד את האמונה ביכולתו לעזור ולהציל חיים באירועי חירום שונים. אני רואה בכך מסר מעצים חשוב בכלל, ובפרט. 

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

סוף המאמר

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

לקבל, לתמוך, לעודד – מנהיגות סבתאית וסבאית בצל הקורונה ולאורה.

מאמר וסרטון (עם כתוביות) קצרים על מנהיגותם של סבתות וסבים במשפחה בצל הקורונה. לסבתות ולסבים יש שלוש משימות חשובות בהתמודדות המשפחתית עם משבר הקורונה: לקבל את דאגת ילדיהם ונכדיהם, לתמוך בילדיהם ובנכדיהם ולעודדם. היענות לשלושה אתגרים אלה תעזור כמובן גם לרווחתם הנפשית של הסבתות והסבים, בצד תרומה חשובה לרווחת המשפחות.