פרגון החודש: זיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

פרגון חודש פברואר 2015 באתרי לזיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך. "במהלך ההדרכות של זיו בנושאי הגשת עזרה ראשונה במצבי חירום התרשמתי מיכולתו להעצים את מי שהדריך, אנשים לא מקצועיים, ולטעת בכל אחד את האמונה ביכולתו לעזור ולהציל חיים באירועי חירום שונים. אני רואה בכך מסר מעצים חשוב בכלל, ובפרט."

זיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך.

2012-06-14 09.21.41

זיו בעל ניסיון מקצועי טיפולי והדרכתי רב. שימש כמורה מן החוץ באוניברסיטת בן גוריון, הפקולטה לרפואה, המגמה לרפואת חירום. בעל תעודת הסמכה A.C.L.S  מטעם איגוד הלב האמריקאי (AMERICAN HEART ASSOCIATION). זיו משמש כראש צוות החייאה בפלוגת החייאה קדמית של חיל הרפואה בצה"ל. מדריך במפעלים, חברות וארגונים בנושאי החייאה ועזרה ראשונה (עוד פרטים באתרו: זיו שירותי רפואה).

אני מכיר את זיו ממספר הדרכות שלו בנושא הגשת עזרה ראשונה מגוונת במצבי חירום, שהשתתפתי בהן במסגרת תפקידי כראש צח"י (צוות חירום יישובי) בקיבוץ עין החורש. התרשמתי מאוד מיכולתו של זיו להעביר בצורה ברורה ואמינה את חשיבות הגשת עזרה ראשונה של אנשים לא מקצועיים, כלומר כולנו, בשניות ובדקות הראשונות של אירועי חירום. כך למשל למדתי שמאחר שבמדינת ישראל זמן ממוצע של הגעת אמבולנס לאירוע הוא כ-8 דקות, החייאה בסיסית של מי שלקה בדום לב,  על ידי מי שנמצא במקום, משפרת פי 2-3 את סיכויי הלוקה בליבו לשרוד, שכן נזק מוחי בלתי הפיך נגרם כ 4-6 דקות לאחר אירוע דום לב. במהלך ההדרכות של זיו בנושאי הגשת עזרה ראשונה במצבי חירום התרשמתי מיכולתו להעצים את מי שהדריך, אנשים לא מקצועיים, ולטעת בכל אחד את האמונה ביכולתו לעזור ולהציל חיים באירועי חירום שונים. אני רואה בכך מסר מעצים חשוב בכלל, ובפרט. 

אהבת? מוזמן לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
מקורות

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למדתי בהרי הדולומיטים למצוא את השונה בדומה.

נראה שהנטייה לתפוש את הדמיון בין דברים חזקה יותר מהיכולת לתפוש את השוני ביניהם. ובכל זאת, בהרי הדולומיטים למדתי למצוא את השונה בדומה. הבנתי שלשם כך נדרשים לפחות שלושה תנאים: להישאר עם הדבר המשעמם, להתבונן בתשומת לב ובסבלנות במה שנראה כדומה, ולשנות את התפישה המוקדמת הרואה רק את הדומה.

עוד באתר מנהיגות בחיים: