פרגון החודש: זיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך

פרגון חודש פברואר 2015 באתרי לזיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך. "במהלך ההדרכות של זיו בנושאי הגשת עזרה ראשונה במצבי חירום התרשמתי מיכולתו להעצים את מי שהדריך, אנשים לא מקצועיים, ולטעת בכל אחד את האמונה ביכולתו לעזור ולהציל חיים באירועי חירום שונים. אני רואה בכך מסר מעצים חשוב בכלל, ובפרט."

אהבת? מוזמן לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאת: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני

מחבר הספרים: הורים בטוחים בעצמם, מודן, 2012

הורים כמנהיגים, מודן, 2006  והורים כבני אדם, ספרית פועלים, 1997

מנהל אתרי האינטרנט: "עמית בעין החורש" ו"לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית"

זיו פרי טל, פארמדיק ומדריך החייאה מוסמך.

2012-06-14 09.21.41

זיו בעל ניסיון מקצועי טיפולי והדרכתי רב. שימש כמורה מן החוץ באוניברסיטת בן גוריון, הפקולטה לרפואה, המגמה לרפואת חירום. בעל תעודת הסמכה A.C.L.S  מטעם איגוד הלב האמריקאי (AMERICAN HEART ASSOCIATION). זיו משמש כראש צוות החייאה בפלוגת החייאה קדמית של חיל הרפואה בצה"ל. מדריך במפעלים, חברות וארגונים בנושאי החייאה ועזרה ראשונה (עוד פרטים באתרו: זיו שירותי רפואה).

אני מכיר את זיו ממספר הדרכות שלו בנושא הגשת עזרה ראשונה מגוונת במצבי חירום, שהשתתפתי בהן במסגרת תפקידי כראש צח"י (צוות חירום יישובי) בקיבוץ עין החורש. התרשמתי מאוד מיכולתו של זיו להעביר בצורה ברורה ואמינה את חשיבות הגשת עזרה ראשונה של אנשים לא מקצועיים, כלומר כולנו, בשניות ובדקות הראשונות של אירועי חירום. כך למשל למדתי שמאחר שבמדינת ישראל זמן ממוצע של הגעת אמבולנס לאירוע הוא כ-8 דקות, החייאה בסיסית של מי שלקה בדום לב,  על ידי מי שנמצא במקום, משפרת פי 2-3 את סיכויי הלוקה בליבו לשרוד, שכן נזק מוחי בלתי הפיך נגרם כ 4-6 דקות לאחר אירוע דום לב. במהלך ההדרכות של זיו בנושאי הגשת עזרה ראשונה במצבי חירום התרשמתי מיכולתו להעצים את מי שהדריך, אנשים לא מקצועיים, ולטעת בכל אחד את האמונה ביכולתו לעזור ולהציל חיים באירועי חירום שונים. אני רואה בכך מסר מעצים חשוב בכלל, ובפרט. 

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

סוף המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

אל תתנו לפחד לנהל אתכם!

מעגל פחד מקיף אותנו, נמצא בתוכנו, ומשפיע לרעה על התמודדותנו עם נגיף הקורונה, בכל הרמות. פעמים איננו מודעים לו, אך אנו מתנהלים על ידיו. במאמר מוצעות שתי הצעות מעשיות כיצד להשתחרר ברמה האישית מהתנהלות מונעת פחד ולהחליפה בהתמודדות המבוססת על שכל ישר והגיון בריא.

לרצות באמת – כמה זה קשה!

בתהליך חינוכי ארוך ולא הכרחי ילדים לומדים להדחיק את רצונותיהם הטבעיים. הם מתרגלים לְרַצות במקום לִרְצות. כאנשים מבוגרים אנחנו ממשיכים להדחיק את רצונותינו האמיתיים. כיצד נדע מה אנחנו באמת רוצים? וכיצד נצליח להרשות לעצמנו לבטא רצונות אלה? על כך ועוד במאמר.

בשבח ההתפטרות

התפטרות מתוך מחאה היא אחת משלושת סוגי התפטרות אפשריים. המתפטר חושב לא רק על עצמו, לחיות בשלום עם ערכיו ואמונותיו, אלא גם מבקש לתרום בדרך זאת לתהליך שינוי מערכתי, לאחר שנכשל להשיג זאת בדרכים אחרות. על התפטרות כמחאה מתפקידים בעבודה ומתפקידים חברתיים מגוונים, במאמר זה.