טיפ: מודל שליפת הכרטיסים להתמודדות עם התנהגות לא ראויה של ילדים

טיפ קצר במסגרת סדנת הדרכה אינטרנטית להורים בת 3 פגישות בנושא "הכן ילדך לקיץ". לפרטים ולהרשמה לסדנה היכנסו לאתר "לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית" בכתובת: https://amithaim.com/courses/ המודל מבוסס על טקס שליפת הכרטיסים על ידי שופט לעבירות שחקנים במשחק הכדור רגל.

אהבת? מוזמן לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מודל שליפת הכרטיסים הוא מודל יעיל להתמודדות עם התנהגויות לא ראויות של ילדים: כשהם צועקים, היכן שהם אמורים לדבר בשקט; כשהם מתנהגים באלימות מילולית או פיזית; כשהם מסרבים בצורה בוטה לדרישות הגיוניות של ההורים; וכיוצא באלה.

המודל מבוסס על טקס שליפת הכרטיסים על ידי שופט לעבירות שחקנים במשחק הכדור רגל. כרטיס צהוב מבטא אזהרה בפני שחקן, שאם וכאשר יבצע עבירה נוספת על חוקי המשחק, הוא יראה את הכרטיס פעם נוספת, ומיד לאחר מכן יורחק מתחומי המגרש בכרטיס אדום, וזכותו להשתתף במשחק הבא תישלל. אני מוסיף לטקס הידוע הזה שליפת כרטיס ירוק שפירושו הברה ראשונית הכרחית של חוקי המשחק. בהתאם לכך מודל שליפת הכרטיסים ירוק, צהוב, אדום בהורות יראה כך. בתחילה על ההורה להבהיר לילד את החוק או החוקים. למשל, מבהירים לילד שבחופשת הקיץ בבוקר אסור לראות טלוויזיה או מסכים אחרים (טאבלט, מחשב וכו') עד השעה 09.00. זהו הכרטיס הירוק. לאחר מכן, מסבירים לילד שאם ישכח את החוק וידליק טלוויזיה או טאבלט או מחשב, ההורה יזהיר אותו פעם אחת, זהו הכרטיס הצהוב, ואם ישגה שוב, ההורה ישלול ממנו לחלוטין באותו יום את הזכות לצפות במסכים השונים, וזהו הכרטיס האדום. ואמנם, כך יפעל ההורה במציאות. ראשית יזהיר את הילד, כרטיס צהוב, ולאחר מכן, אם ההתנהגות הלא ראויה תשנה, ישלוף כרטיס אדום, בהתאם למה שסוכם: ישלול זכות לצפייה במסכים, ירחיק את הילד לחדרו וכיוצא באלה. עם ילדים קטנים יותר, עם ילדים קטנים כדאי להכין מראש כרטיסים צבעוניים – ירוק, צהוב ואדום – ולשלוף אותם במציאות כהמחשה חיה, ברוח טובה, לילד.

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

סוף המאמר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

בשבח ההתפטרות

התפטרות מתוך מחאה היא אחת משלושת סוגי התפטרות אפשריים. המתפטר חושב לא רק על עצמו, לחיות בשלום עם ערכיו ואמונותיו, אלא גם מבקש לתרום בדרך זאת לתהליך שינוי מערכתי, לאחר שנכשל להשיג זאת בדרכים אחרות. על התפטרות כמחאה מתפקידים בעבודה ומתפקידים חברתיים מגוונים, במאמר זה.

מנהיגות נעדרת, משתלטת ונוכחת.

משבר נגיף הקורונה חשף שלושה סוגי מנהיגים, ברמה הלאומית והקהילתית: אלה שנעלמו, אלה שהשתלטו ואלה שנכחו. המאמר מפרט שלושה סוגי מנהיגות אלה, עם פירוט והרחבה של האחרון: מנהיגות נוכחת.