פרגון החודש: רובי שם טוב, סוכן ביטוח ויועץ פנסיוני

פרגון חודש ינואר 2016 לרובי שם טוב, סוכן ביטוח, חבר ללהקת ריקודים ואיש אוהב.

אהבת? מוזמן לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאת: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני

מחבר הספרים: הורים בטוחים בעצמם, מודן, 2012

הורים כמנהיגים, מודן, 2006  והורים כבני אדם, ספרית פועלים, 1997

מנהל אתרי האינטרנט: "עמית בעין החורש" ו"לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית"

 

rubi_shem_tov ראובן שם טוב, רובי, סוכן ביטוח ויועץ פנסיוני. רובי גר בנתניה יחד עם שותפתו לחיים, סלביה, ושני ילדיו: דניאל ומיכאל. רובי הוא סוכן ביטוח משנת 1986. רובי הגיע לעסוק בביטוח ממקום של לרצות לעזור לאנשים, להיות ליד הלקוח ביום צרה. בימים אלה ילדיו נכנסים לעבוד אתו וזה מקור לגאווה גדולה עבורו.

רובי אוהב לחתור בקיאק בים, 20 קילומטר כל שבוע, לאורך החוף, וכן לרכב על אופניים ב"שטח". בלי אחד מאלה בסוף שבוע, הוא מרגיש חסר מאוד. החתירה בים והרכיבה המקצועית באופניים מהווים עבור רובי דרך לפורקן רגשי ולהתמודדות עם אתגרים אישיים.

אני מכיר את רובי כשתים עשרה שנה, במסגרת לימודי הריקוד בבית ספר לריקודים לטיניים וקלאסיים "הנרקוד". אנחנו מותיקי בית הספר. נדדנו ביחד למקומות שונים בהם בית ספר התמקם, החלפנו מורים רבים, למדנו סגנונות ריקוד מגוונים, התאמנו ביחד להופעות, הופענו ביחד, התרגשנו ביחד, התארחנו אחד בבית של האחר, בדרך כלל באירועים שמחים ומרגשים, אבל גם בנסיבות אישיות של צער וכאב.

תמיד התרשמתי מאישיותו הנעימה של רובי, מההומור העדין שלו, מגישתו החיובית לחיים, ומהדרך הנוחה שבה קיבל ביקורת בתהליך הלמידה הקשה של לימודי הריקוד. אבל במיוחד התרשמתי מההתמדה של רובי בלימודי הריקוד, או ליתר דיוק, מהסיבה שהתמיד שנים כה רבות: בגלל אהבתו לאשתו, סילבי. על אף שרובי מכור, כאמור, לתחביבי החתירה בים והרכיבה באופניים, הוא מתמיד שנים כה רבות בלימודי הריקוד, בעיקר בגלל שלאשתו, סילבי, זה חשוב. הוא אומר זאת בריש גלי, ואנו, חבריו לריקודים, חווים זאת אתו כל שבוע מחדש.

עבורי, רובי ממחיש את אחד האפיונים החשובים של האוהב: להתאמץ להתמיד בחוויה זוגית החשובה לבן/ת זוגך, גם אם לך זה קשה, ולהשתדל לעשות זאת בלב אוהב, ללא התמרמרות ורטינה. ועל כך הערכתי הגדולה לרובי. 

 לכל שאר הפרגונים, לחצו כאן *

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

סוף המאמר

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מנהיגות נעדרת, משתלטת ונוכחת.

משבר נגיף הקורונה חשף שלושה סוגי מנהיגים: אלה שנעלמו, אלה שהשתלטו ואלה שנכחו. המאמר מפרט שלושה סוגי מנהיגות אלה, עם פירוט והרחבה של האחרון: מנהיגות נוכחת.

מנהיגות הורית בצל הקורונה ולאורה: כיצד נעזור לילדינו לחזור לשגרה שאינה שגרה?

מאמר וסרטון (על בסיס שידור חי בפייסבוק ב-3.5.2020) על השאלה הבוערת כיום להורים: כיצד לעזור לילדיהם הצעירים לחזור לשגרה שאינה שגרה, בעקבות הקלות משבר הקורונה. אתאר בתחילה את הקשיים הצפויים לילדים צעירים בחזרה לשגרה ממצבי טראומה, ומה משפיע על עוצמת קשיים אלה. בהמשך אתמקד בשתי מיומנויות עזרה רגשיות באמצעותן הורים יכולים לעזור לילדיהם להתמודד בצורה טובה עם החזרה לשגרה.

האם כדאי שילדים קטנים יפגשו עם סבתא וסבא, בלי לגעת?

הנזק הרגשי שעלול להיגרם לילדים קטנים אם יפגשו עם סבתא וסבא בלי לגעת אחד בשני, גדול מדי. מדוע? על סוגיה רגישה זאת במאמר קצר זה. כמו כן, על ארבעת עקרונות ההסבר לילדים מדוע אי אפשר להיפגש עם סבתא וסבא אלא מרחוק. מצורף גם קישור לסרטון בנושאים אלה.