פרגון החודש: רובי שם טוב, סוכן ביטוח ויועץ פנסיוני

פרגון חודש ינואר 2016 לרובי שם טוב, סוכן ביטוח, חבר ללהקת ריקודים ואיש אוהב.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאת: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני

מחבר הספרים: הורים בטוחים בעצמם, מודן, 2012

הורים כמנהיגים, מודן, 2006  והורים כבני אדם, ספרית פועלים, 1997

מנהל אתרי האינטרנט: "עמית בעין החורש" ו"לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית"

 

rubi_shem_tov ראובן שם טוב, רובי, סוכן ביטוח ויועץ פנסיוני. רובי גר בנתניה יחד עם שותפתו לחיים, סלביה, ושני ילדיו: דניאל ומיכאל. רובי הוא סוכן ביטוח משנת 1986. רובי הגיע לעסוק בביטוח ממקום של לרצות לעזור לאנשים, להיות ליד הלקוח ביום צרה. בימים אלה ילדיו נכנסים לעבוד אתו וזה מקור לגאווה גדולה עבורו.

רובי אוהב לחתור בקיאק בים, 20 קילומטר כל שבוע, לאורך החוף, וכן לרכב על אופניים ב"שטח". בלי אחד מאלה בסוף שבוע, הוא מרגיש חסר מאוד. החתירה בים והרכיבה המקצועית באופניים מהווים עבור רובי דרך לפורקן רגשי ולהתמודדות עם אתגרים אישיים.

אני מכיר את רובי כשתים עשרה שנה, במסגרת לימודי הריקוד בבית ספר לריקודים לטיניים וקלאסיים "הנרקוד". אנחנו מותיקי בית הספר. נדדנו ביחד למקומות שונים בהם בית ספר התמקם, החלפנו מורים רבים, למדנו סגנונות ריקוד מגוונים, התאמנו ביחד להופעות, הופענו ביחד, התרגשנו ביחד, התארחנו אחד בבית של האחר, בדרך כלל באירועים שמחים ומרגשים, אבל גם בנסיבות אישיות של צער וכאב.

תמיד התרשמתי מאישיותו הנעימה של רובי, מההומור העדין שלו, מגישתו החיובית לחיים, ומהדרך הנוחה שבה קיבל ביקורת בתהליך הלמידה הקשה של לימודי הריקוד. אבל במיוחד התרשמתי מההתמדה של רובי בלימודי הריקוד, או ליתר דיוק, מהסיבה שהתמיד שנים כה רבות: בגלל אהבתו לאשתו, סילבי. על אף שרובי מכור, כאמור, לתחביבי החתירה בים והרכיבה באופניים, הוא מתמיד שנים כה רבות בלימודי הריקוד, בעיקר בגלל שלאשתו, סילבי, זה חשוב. הוא אומר זאת בריש גלי, ואנו, חבריו לריקודים, חווים זאת אתו כל שבוע מחדש.

עבורי, רובי ממחיש את אחד האפיונים החשובים של האוהב: להתאמץ להתמיד בחוויה זוגית החשובה לבן/ת זוגך, גם אם לך זה קשה, ולהשתדל לעשות זאת בלב אוהב, ללא התמרמרות ורטינה. ועל כך הערכתי הגדולה לרובי. 

 לכל שאר הפרגונים, לחצו כאן *

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

סוף המאמר

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

העוצמה הרכה של ניו זילנד

מהו סוד העוצמה הרכה (Soft Power) של ניו זילנד, וכיצד נוכל לאמצה לחיי היום-יום שלנו? על אחת הלמידות החשובות ביותר שלמד חיים עמית במסעו האחרון לניו זילנד.