פרגון החודש: אילה מור, אמנית רב תחומית, יוצרת וכותבת

פרגון חודש נובמבר 2016 לאיילה מור, אמנית רב תחומית, יוצרת וכותבת.

אהבת? מוזמן לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מאת: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני

מחבר הספרים: הורים בטוחים בעצמם, מודן, 2012

הורים כמנהיגים, מודן, 2006  והורים כבני אדם, ספרית פועלים, 1997

מנהל אתרי האינטרנט: "עמית בעין החורש" ו"לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית"

 

אילה מור, אמנית רב תחומית, יוצרת וכותבת. אילה, אמא לשלושה ילדים, חיה ועובדת בקיבוץ עין החורש. בעברה עבדה שנים רבות כמעצבת  גרפית. בנוסף, עסקה בפיתוח וייצור בחו"ל של מגוון מוצרים בשיתוף חברות שונות. אילה כתבה שני ספרי ילדים שיצאו בהוצאה עצמית, וספר ל"גדולים" עליו היא מרצה ברחבי הארץ. אילה מתמקדת כיום ביצירה לתוך מסגרות של חלונות ישנים, העוברים שיפוץ וזיגוג מחדש, על ידי הדבקת האבנים על גבי הזכוכית בחלונות. בעבודותיה משולבים חוטי מתכת, קליפות גזעי עצים וענפים.iusa_75x75-43164324_ds7t

אילה מעידה על עצמה שכילדה וכאשה שגדלה ובגרה בקיבוץ, נופי שדות ופרדסים, משק כנפי ציפור, הדרם של עצים הנעים ברוח וזריחות ושקיעות באופק, הם חלק מהותי מחייה. "מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד אהבתי את יופיו ופשטותו של הטבע", היא כותבת. שאלת תפיסת הפשטות שבקיום וסקרנותה כיצד אפשר לדבר בעזרת אבנים, מנחים  אותה בעשייתה האמנותית. והיא מוסיפה ומעידה על עצמה כמי ש"מנהלת דיאלוג בין עולם הרוח לעולם הפיזי, ונמצאת בחיפוש מתמיד אחר השפעתנו על המציאות הסובבת אותנו."unnamed

אילה עובדת בסטודיו בעין החורש, שם אפשר לרכוש את יצירותיה, כמו גם באתר האינטרנט שלה. בדף הפייסבוק שלה אפשר לעקוב אחר יצירות חדשות שלה, המלוות במילים המספרות את סיפורן.

ביקרתי לאחרונה את אילה מספר פעמים בסטודיו הקטן והמואר שלה, הניצב במרכז הקיבוץ, מול אולם התרבות. התרשמתי מהשילוב של עוצמה ועדינות בעבודותיה, ומיכולתה לראות בתוך המובן מאליו, אבנים, גם עולמות ומחוזות אחרים, מסקרנים ומרגשים. אני מעריך את אילה על שהעזה והתפתחה בהתאם לנטיות ליבה, האמינה בכישוריה וביכולותיה, האזינה לחלומותיה, והיא מצליחה לבטא בצורה מקצועית מרשימה את יצירתיותה ואת חשיבתה העצמאית.

אילה היא דוגמה מרתקת לכישרונות הצעירים הרבים החיים בקיבוץ עין החורש, שתענוג עבורי לעודד את התפתחותם, ואשר עושים עבורי את הקיבוץ למקום שמעניין ונעים לחיות בו. 

* לכל שאר הפרגונים, לחצו כאן 

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

סוף המאמר

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מנהיגות נעדרת, משתלטת ונוכחת.

משבר נגיף הקורונה חשף שלושה סוגי מנהיגים: אלה שנעלמו, אלה שהשתלטו ואלה שנכחו. המאמר מפרט שלושה סוגי מנהיגות אלה, עם פירוט והרחבה של האחרון: מנהיגות נוכחת.

מנהיגות הורית בצל הקורונה ולאורה: כיצד נעזור לילדינו לחזור לשגרה שאינה שגרה?

מאמר וסרטון (על בסיס שידור חי בפייסבוק ב-3.5.2020) על השאלה הבוערת כיום להורים: כיצד לעזור לילדיהם הצעירים לחזור לשגרה שאינה שגרה, בעקבות הקלות משבר הקורונה. אתאר בתחילה את הקשיים הצפויים לילדים צעירים בחזרה לשגרה ממצבי טראומה, ומה משפיע על עוצמת קשיים אלה. בהמשך אתמקד בשתי מיומנויות עזרה רגשיות באמצעותן הורים יכולים לעזור לילדיהם להתמודד בצורה טובה עם החזרה לשגרה.

האם כדאי שילדים קטנים יפגשו עם סבתא וסבא, בלי לגעת?

הנזק הרגשי שעלול להיגרם לילדים קטנים אם יפגשו עם סבתא וסבא בלי לגעת אחד בשני, גדול מדי. מדוע? על סוגיה רגישה זאת במאמר קצר זה. כמו כן, על ארבעת עקרונות ההסבר לילדים מדוע אי אפשר להיפגש עם סבתא וסבא אלא מרחוק. מצורף גם קישור לסרטון בנושאים אלה.