המפגש בין ההורה שבתוכי לבין ההורה שמולי – על המפגש של אנשי מקצוע בגיל הרך עם הורים

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

הרצאה מרתקת על איכות הקשר בין אנשי מקצוע בגיל הרך לבין ההורים. ההרצאה מיועדת לגננות, עוזרות גננות, מטפלות מעון, סייעות, מנהלות בגיל הרך, אחיות, עוס"ים, פסיכולוגים.

הרצאה מרתקת לאנשי מקצוע על איכות הקשר בין אנשי מקצוע בגיל הרך לבין ההורים וכיצד לשפרו. בתחילת ההרצאה תתואר גישה מנהיגותית של "ראש גדול" לתפישה הקשר עם הורים בגיל הרך. גישה זאת מבוססת על שילוב בין מחויבות גבוהה למטרות ראויות לבין שליטה מעולה במיומנויות מנהיגות מתאימות. כחלק מגישה זאת יוצגו מטרות חינוכיות אפשרויות לקשר של אנשי מקצוע בגיל הרך עם הורים. בהמשך יושם דגש על מיומנות מנהיגות אחת, ניהול דיאלוג, ההכרחית למפגש מוצלח עם הורים. תוצג הטענה שדיאלוג חיצוני מוצלח מבוסס על דיאלוג פנימי משובח, ותותווה הדרך לגיוס ההורה הפנימי המקבל והתומך אצל אנשי המקצוע ונטרול ההורה הפנימי השיפוטי והביקורתי. ההנחה היא שככל שאיש המקצוע יקבל את ההורה ויגלה כלפיו אמפתיה, כך תשתפר איכות התקשורת עם ההורה.

ההרצאה מיועדת לגננות, עוזרות גננות, מטפלות מעון, סייעות, מנהלות בגיל הרך, אחיות, עוס"ים, פסיכולוגים.  

אורך ההרצאה כשעה וחצי, והיא כוללת מצגת, שמשולבים בה קטעי וידיאו להמחשה (נא להכין מקרן, מסך וחיבור רמקול למחשב נייד). ההרצאה אינה מוגבלת מבחינת מספר המשתתפים.

אהבת? מוזמן לשתף

מקורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מנהיגות הורית במעבר מפרק א' לפרק ב'

בהרצאה זאת להורים ולאנשי מקצוע תוצג בתחילה הטעות העיקרית שעושים הורים במעבר מפרק א' לפרק ב': למהר. במרכז ההרצאה יוצג בפירוט עקרון האיטיות, שיעזור להורים להנהיג נכון את משפחותיהם במעבר מורכב זה בחיים.

עוד באתר מנהיגות בחיים:

דילוג לתוכן