מנהיגות הורית בגיל הרך: להיות הורה מוביל ולא מובל

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

הרצאה מרתקת וחשובה להורים לילדים בגיל הרך המתארת מודל מנהיגות הורית המבוסס על קביעת מטרות הוריות ראויות ושימוש במגוון של מיומנויות מנהיגות להשגתן.

הרצאה מרתקת וחשובה להורים לילדים בגיל הרך על דרכי מנהיגותם בהורות. כיצד להרגיש בטוח ולא חסר אונים בהורות? כיצד להוביל ולכוון את הילד הקטן למטרות ראויות ולא להיות מובל על ידי רגשות הישרדותיים לתוצאות לא רצויות? כיצד להשפיע על הילד, כבר מהגיל הרך, בצורה ברורה, החלטית, מעצימה ומכבדת? ההרצאה תתמקד בהצגת מודל מעשי של מנהיגות הורית בגיל הרך, המבוסס על קביעה של מטרות הוריות ראויות ועל השגתן באמצעות מגוון של מיומנויות מנהיגות. יוצעו עקרונות לקביעת מטרות הוריות מתאימות בגיל הרך, ותומחשנה מספר מיומנויות מנהיגות בהתמודדות עם בעיות יום יומיות בגיל הרך בנושאים של שינה, גמילה, פחדים, יחסים חברתיים וכיוצא באלה.

אנרי רוסו

ההרצאה משלבת ידע בתחומי התפתחות הילד, טיפול משפחתי ויעוץ ארגוני, יחד עם תיאורי מקרים מניסיונו המקצועי והאישי של המרצה. תינתן אפשרות לשאול שאלות, גם לאחר ההרצאה, באתר האינטרנט של המרצה "עמית בעין החורש".

אורך ההרצאה כשעה וחצי, והיא כוללת מצגת, שמשולבים בה קטעי וידיאו להמחשה (נא להכין מקרן, מסך וחיבור רמקול למחשב נייד). ההרצאה אינה מוגבלת מבחינת מספר המשתתפים.

אהבת? מוזמן לשתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עוד באתר מנהיגות בחיים: