"חצי בוכה, חצי צוחקת": הסתכלויות גדולות על עניינים קטנים, בקהילה ובמשפחה.

איך לשפר את חיינו במשפחה ובקהילה על ידי התבוננות חייכנית אך נוקבת בתופעות חברתיות יום-יומיות שמסביבנו? בכך תעסוק הרצאה מיוחדת זאת, שגם דרך העברתה תהיה רצינית והומוריסטית בה בעת.

אהבת? מוזמן לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

איך לשפר את חיינו בקהילה ובמשפחה על ידי התבוננות חייכנית אך נוקבת בתופעות חברתיות יום-יומיות שמסביבנו? בכך תעסוק הרצאה מיוחדת זאת, שגם דרך העברתה תהיה רצינית והומוריסטית כאחת.

העניינים הקטנים עליהם נסתכל הם, בין היתר, אי חגירת ילדינו הקטנים כשאנחנו נוסעים בשבילים; הנטייה לבוא בטענות לאנשים קרובים ולא לומר גם מילים טובות; זיהום מרכזי המחזור, גם כשהם סמוכים אלינו; חוסר ההקשבה באירועים, הקושי לחייך כשאנחנו נפגשים עם אנשים מוכרים ועוד.

ההסתכלויות הגדולות הם מושגים כמו דוגמה אישית, אמפתיה, השלכה פסיכולוגית, NUDGE – שינוי הרגלים גדולים באמצעות שינויים קטנים בסביבה, אינטימיות ועוד.

כאב ראש של כלבאורך ההרצאה כשעה – שעה וחצי והיא היא כוללת מצגת שמשולבים בה קטעי וידיאו להמחשה (נא להכין מקרן, מסך וחיבור רמקול למחשב נייד). ההרצאה אינה מוגבלת מבחינת מספר המשתתפים.

על המרצה: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני. חבר קיבוץ עין החורש. מחבר רבי מכר בהדרכת הורים: הורים כבני אדם, הורים כמנהיגים, הורים בטוחים בעצמם.

סוף המאמר

תגובה אחת

 1. הנושא: הרצאה "חצי בוכה חצי צוחקת"
  הסתכלויות גדולות על עניינים קטנים, בקהילה ובמשפחה.

  איך עוד אפשר להשפיע על עידוד אמפתיה והתנהגות חיוביות נוספות? גם את זה למדנו בהרצאתו של חיים עמית במועדון. אנשים נהינו מאוד ויצאו עם כלים פרקטיים לחיים.
  ההרצאה של חיים בנושא מאוד חשוב לכולנו, עם חיוך, דרמטיות והרבה תובנות, הקשבנו להרצאה שהייתה חוויה.
  מומלץ בחום לכל קהילה קיבוצית, וגם לא.

  בברכה
  הילה דביר, רכזת תרבות וחגים
  קיבוץ מעברות
  טל' 054-9181460
  Tarbut-h@maabarot.org.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הזמינו הרצאה

להזמנת הרצאות בנושאי הורות, משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

הרצאות נוספות שיכולות לעניין אותך:

השילוב המנצח – על מה שעוזר להגשים חלומות ב… חיים!

הרצאה מרתקת ורבת השראה המיועדת לכל מי שמעז לחלום ומבקש להגשים את חלומו בתחומי חיים שונים כמו הורות, זוגיות, עבודה ולימודים. באמצעות סיפורים אישיים מעניינים וניסיון מקצועי עשיר, סרטונים קצרים להמחשה ומצגת עשירה, תובנות מאלפות וטיפים מעשיים – מתאר חיים עמית את השילוב המנצח: מחויבות גבוהה למטרה יחד עם שליטה מעולה בטכניקה.