"חצי בוכה, חצי צוחקת": הסתכלויות גדולות על עניינים קטנים, בקהילה ובמשפחה.

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

איך לשפר את חיינו במשפחה ובקהילה על ידי התבוננות חייכנית אך נוקבת בתופעות חברתיות יום-יומיות שמסביבנו? בכך תעסוק הרצאה מיוחדת זאת, שגם דרך העברתה תהיה רצינית והומוריסטית בה בעת.

איך לשפר את חיינו בקהילה ובמשפחה על ידי התבוננות חייכנית אך נוקבת בתופעות חברתיות יום-יומיות שמסביבנו? בכך תעסוק הרצאה מיוחדת זאת, שגם דרך העברתה תהיה רצינית והומוריסטית כאחת.

העניינים הקטנים עליהם נסתכל הם, בין היתר, אי חגירת ילדינו הקטנים כשאנחנו נוסעים בשבילים; הנטייה לבוא בטענות לאנשים קרובים ולא לומר גם מילים טובות; זיהום מרכזי המחזור, גם כשהם סמוכים אלינו; חוסר ההקשבה באירועים, הקושי לחייך כשאנחנו נפגשים עם אנשים מוכרים ועוד.

ההסתכלויות הגדולות הם מושגים כמו דוגמה אישית, אמפתיה, השלכה פסיכולוגית, NUDGE – שינוי הרגלים גדולים באמצעות שינויים קטנים בסביבה, אינטימיות ועוד.

אורך ההרצאה כשעה – שעה וחצי והיא היא כוללת מצגת שמשולבים בה קטעי וידיאו להמחשה (נא להכין מקרן, מסך וחיבור רמקול למחשב נייד). ההרצאה אינה מוגבלת מבחינת מספר המשתתפים.

על המרצה: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני. חבר קיבוץ עין החורש. מחבר רבי מכר בהדרכת הורים: הורים כבני אדם, הורים כמנהיגים, הורים בטוחים בעצמם.

אהבת? מוזמן לשתף

מקורות

תגובה אחת

 1. הנושא: הרצאה "חצי בוכה חצי צוחקת"
  הסתכלויות גדולות על עניינים קטנים, בקהילה ובמשפחה.

  איך עוד אפשר להשפיע על עידוד אמפתיה והתנהגות חיוביות נוספות? גם את זה למדנו בהרצאתו של חיים עמית במועדון. אנשים נהינו מאוד ויצאו עם כלים פרקטיים לחיים.
  ההרצאה של חיים בנושא מאוד חשוב לכולנו, עם חיוך, דרמטיות והרבה תובנות, הקשבנו להרצאה שהייתה חוויה.
  מומלץ בחום לכל קהילה קיבוצית, וגם לא.

  בברכה
  הילה דביר, רכזת תרבות וחגים
  קיבוץ מעברות
  טל' 054-9181460
  Tarbut-h@maabarot.org.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מנהיגות הורית במעבר מפרק א' לפרק ב'

בהרצאה זאת להורים ולאנשי מקצוע תוצג בתחילה הטעות העיקרית שעושים הורים במעבר מפרק א' לפרק ב': למהר. במרכז ההרצאה יוצג בפירוט עקרון האיטיות, שיעזור להורים להנהיג נכון את משפחותיהם במעבר מורכב זה בחיים.

עוד באתר מנהיגות בחיים:

דילוג לתוכן