לגלות את הקוסם הפנימי: שילוב קסמים בטיפול ובהדרכה (סדנה)

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

סדנה מחדשת ורבת קסם על אפשרויות שונות לשילוב קסמים פשוטים בטיפול ובהדרכה של מבוגרים ושל ילדים. בסדנה יודגמו מספר קסמים פשוטים, יוצגו תיאורי מקרים מעשיים, ותינתנה הנחיות ראשונות ליישום הלמידה בטיפול ובהדרכה.

סדנה מחדשת ורבת קסם על אפשרויות שונות לשילוב קסמים פשוטים בטיפול ובהדרכה של מבוגרים ושל ילדים.

בתחילת הסדנה יוצג דימוי הקוסם כדימוי מעצים רב עוצמה, ותוסבר המשמעות המיוחדת, הפסיכולוגית, של קסם, השונַָה מהתפישה הפופולרית שלו.

הסדנה תתמקד בשני השימושים העיקריים של קסמים בטיפול ובהדרכה: גילוי הקוסם הפנימי של המטופלים והמחשת מסרים פסיכולוגיים חשובים בטיפול. תיעשה הבחנה בין שימוש בקסמים בעבודה עם ילדים לבין שימוש בקסמים בעבודה עם מבוגרים.

מדובר בקסמים פשוטים המבוססים על אמצעים זמינים כמו גומיות, ניירות, מטבעות, טבעות, קלפים, כוסות, כפיות, חבלים; ומעט אביזרי קסם בסיסיים כמו אגודל קסם, קופסת קסם וכיוצא באלה.

הסדנה מיועדת לאנשי מקצוע מתחומי הייעוץ, ההדרכה והטיפול העובדים עם ילדים ועם מבוגרים במסגרות מגוונות, והיא מוגבלת במספר המשתתפים.

מבנה הסדנה: משך הסדנה גמיש, בין שלוש שעות לחמש שעות. בסדנה יודגמו מספר קסמים פשוטים, יוצגו תיאורי מקרים מעשיים, ותינתנה הנחיות ראשונות ליישום הלמידה בטיפול ובהדרכה.

אהבת? מוזמן לשתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תקווה יוצרת מציאות – הרצאה

הרצאה מחדשת ורבת השראה על כוחה של התקווה לייצר מציאות, אישית או חברתית, טובה יותר. בהרצאה יפורטו שלושת מרכיבי התקווה – רצון, היתכנות ועשייה – ויוצעו כלים מעשיים להעצמתם, כדי שאכן תהיה זאת תקווה יוצרת מציאות.

עוד באתר מנהיגות בחיים:

דילוג לתוכן