מנהיגות הורית במעבר מפרק א' לפרק ב'

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

בהרצאה זאת להורים ולאנשי מקצוע תוצג בתחילה הטעות העיקרית שעושים הורים במעבר מפרק א' לפרק ב': למהר. במרכז ההרצאה יוצג בפירוט עקרון האיטיות, שיעזור להורים להנהיג נכון את משפחותיהם במעבר מורכב זה בחיים.

מספר המשפחות החיות בפרק ב', משפחות מורכבות, הולך וגדל, ומספרם בארצות הברית עולה על מספר המשפחות החיות בפרק א'. יחד עם זאת, מרחף עליהן כל העת איום להתפרקות: שיעור הגירושין בנישואים ראשונים הוא כ-40%, בנישואים שניים הוא כ-60%      ובסיבוב שלישי הוא למעלה מ-70%.

בהרצאה תוצג בתחילה הטעות העיקרית שעושים הורים במעבר מפרק א' לפרק ב', למהר: הם מחליטים מהר מדי על מעבר לפרק ב', בוחרים מהר מדי בן או בת זוג, עוברים מהר מדי לגור ביחד עם הילדים ופותרים מהר מדי בעיות, בלי להבין לעומק את אתגרי פרק ב'.

במרכז ההרצאה יוצג בפירוט עקרון האיטיות, שיעזור להורים להנהיג נכון את משפחותיהם במעבר מורכב זה בחיים. תתוארנה בהרחבה ארבע עצות מעשיות למנהיגות הורית במעבר מפרק א' לפרק ב': להיפרד נכון מפרק א', להתאהב מהר אך לאהוב לאט, לא לעבור מהר לגור יחד ולהבין לעומק את אתגרי פרק ב'.

ההרצאה מיועדת להורים ולאנשי מקצוע שעובדים עם הורים. אורך ההרצאה כשעה-שעה וחצי, והיא יכולה להינתן גם בזום. ההרצאה אינה מוגבלת מבחינת מספר המשתתפים.

אהבת? מוזמן לשתף

מקורות

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עוד באתר מנהיגות בחיים:

דילוג לתוכן