חיזוק, פיתוח ושיקום תקווה בייעוץ ובטיפול – הרצאה

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

הרצאה חשובה, במיוחד בעת הקשה הזאת, לאנשי מקצוע בתחומי הייעוץ והטיפול: כיצד לחזק תקווה שנחלשה או נרדמה, כיצד לפתח תקווה שרמתה הבסיסית נמוכה, וכיצד לשקם תקווה שנפגעה אנושות. 

הרצאה חשובה לאנשי מקצוע בתחומי הייעוץ והטיפול הנפשיים, במיוחד בשעה קשה זאת בישראל: כיצד לחזק תקווה שנחלשה או נרדמה, כיצד לפתח תקווה שרמתה הבסיסית נמוכה, וכיצד לשקם תקווה שנפגעה אנושות.

בהרצאה יוצג מודל תקווה מעשי, שהוא הרחבה של תיאוריית התקווה הקוגניטיבית של סניידר לתחומי הרגש וההתנהגות. המודל, רה"ע, כולל שלושה מרכיבים של תקווה: רצון (המרכיב הרגשי), היתכנות (המרכיב השכלי) ועשייה (המרכיב ההתנהגותי). יוצעו כלים מעשיים לחיזוקם, טיפוחם ואף שיקומם של כל אחד ממרכיבים אלה בייעוץ ובטיפול נפשיים.

אהבת? מוזמן לשתף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תקווה יוצרת מציאות – הרצאה

הרצאה מחדשת ורבת השראה על כוחה של התקווה לייצר מציאות, אישית או חברתית, טובה יותר. בהרצאה יפורטו שלושת מרכיבי התקווה – רצון, היתכנות ועשייה – ויוצעו כלים מעשיים להעצמתם, כדי שאכן תהיה זאת תקווה יוצרת מציאות.

חיזוק ביטחון עצמי של ילדים באמצעות לימוד קסמים – סדנת למידה לאנשי מקצוע

סדנה חוויתית, מחדשת ומעשירה, שמטרתה ללמד אנשי מקצוע כיצד לחזק את ביטחונם העצמי של ילדים באמצעות לימוד קסמים פשוטים. הסדנה מיועדת לאנשי מקצוע בתחומי הייעוץ, הטיפול וההדרכה, מאמנים אישיים, מנחי קבוצות. הסדנה תועבר במשותף על ידי  אוֹרי אשכנזי, קוסם, מנטליסט ומאמן; וחיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

עוד באתר מנהיגות בחיים:

דילוג לתוכן