מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #17262
  Avatarרונית
  אורח

  שלום עמית,
  בני, בן הארבע, ילד נבון ורגיש, מתאפק בעשיית צרכיו. בתחילה הוא היה נמנע מלעשות קקי בגן ובחודש האחרון הוא ממעט להשתין. גם בבית. בעוד מספר שבועות, אני עתידה ללדת ואני חושבת שההתנהגות אולי קשורה לזה. הוא צמוד אליי הרבה יותר, מתגעגע אליי בגן ומתלונן שכואבת לו הבטן (הגיוני עם ההתאפקויות המרובות והממושכות)
  סיכמנו שבבוקר הוא ילך לשירותים תמיד, בגן הגננת תזכיר לו, ובערב בדרך כלל לא היתה בעיה והוא הלך לבד, עד השבוע האחרון. המצב עכשיו הוא שהוא הולך פעמיים ביום לשירותים וזה מדאיג אותי. האם להתעקש איתו על שעות קבועות גם בערב? יש משהו נוסף שאנחנו יכולים לעשות על מנת לתת לו תחושת שליטה גדולה יותר?
  תודה

  #17263
  חיים עמיתחיים עמית
  מנהל בפורום

  שלום רונית,
  את משערת שקשייו של בנך קשורים ללידה המתקרבת. האם אתם מדברים איתו על כך? על מה אתם מדברים? כיצד הוא מגיב?
  בברכה,
  חיים עמית

  #17264
  Avatarרונית
  אורח

  שלום עמית,
  תודה על המענה המהיר.
  אנחנו משוחחים איתו על הלידה הקרבה, והוא מתרגש מצד אחד, ויוזם הכנות ושיח, ומצד שני גם מביע את קשייו במילים. "בטוח שהעוברית גם תבוא לגן ביום המשפחה, כי היא תמיד איתך", או בכי ודרישות שאילה איתו למתקנים בגני שעשועים, עם אמירות של "אבל העוברית תצא עוד מלא זמן" שאנחנו מפרשים כקושי מול חוסר הודאות.
  אנחנו מנסים, כמה שאפשר, להפיג את חוסר הודאות, אבל המצב מלא בחוסר ודאות גם עבורנו, כך שבלתי נמנע להיות בחוסר ודאות….
  מקווה שנתתי תמונה קצת יותר מלאה.
  תודה.

  #17267
  חיים עמיתחיים עמית
  מנהל בפורום

  כנראה שבנכם מנסה להשיג תחושת ודאות, שליטה, דרך מה שהוא מסוגל: שליטה ביציאות שלו. האם אתם מדברים איתו גם על הדברים הפחות נעימים שעלולים להתרחש משעה שתיוולד התינוקת? חששות שלו? האם אתם מביעים אהדה לקשיים אלה ורק אחר כך מנסים להפיג אותם?

  #17271
  Avatarרונית
  אורח

  שלום עמית
  אנחנו בהחלט משתדלים לדבר גם על החלקים הפחות נעימים, ולאפשר לו להביע את חששותיו. יש חלקים שאני לא יודעת איך להפיג את אותן חששות כי אני עצמי שותפה להן. אני אומרת לו שכשהתינוקת תיוולד נוכל לבלות זמן יחד, ושאנחנו אוהבים אותו והוא יהיה אח גדול אבל תמיד יהיה הילד שלנו.
  הוא מאד במתח בשבועות האחרונים לגבי ההליכה לגן, מי יאסוף אותו, מתי… קרה שהתקשרו אלינו כי אומר שכואבת לו הבטן ואני חושבת שזו דרך שלו לבדוק שאני נמצאת (בנוסף לזה שבאמת חושבת שכואבת לו הבטן מההתאפקויות)
  אומר המון שרוצה רק אותי, ומדגיש שהוא לא אוהב להיות עם אבא, לא עם אמא שלי, לא ללכת לגן….
  היתה לו תקופה ארוכה מאד טובה בגן, וכשהוא לבד עם בן זוגי הם נהנים יחד. הוא שמח להיות עם סבתא, אמא של בן זוגי ואני חושבת שהאנשים שיותר קשורים אליי, אלה שמאיימים לקחת את תשומת הלב שלי ממנו כשהם נמצאים, הם אלה שהוא אומר שלא אוהב להיות איתם. מעלה אצלי חששות לגבי קבלתה של התינוקת.
  השאלה התחילה לגבי ההתאפקויות, אבל זה באמת מרגיש לי קשור הרבה יותר לסטטוס הקיים… איך לעזור לו להיות רגוע יותר? בטוח יותר במקומו? גם עכשיו וגם לאחר הלידה. יש חומר קריאה שהיית ממליץ עליו?
  מבחינה פרקטית, האם לבוא לקראתו ולהתגמש? לנסות, כשמתאפשר, לאסוף אותו מוקדם יותר מהגן, כמו שמבקש? לקבוע יום קבוע?להתארגן על מערך תמיכה שיאפשר לו להיות מעט יותר בבית (מדובר בשעה וחצי מוקדם יותר)
  אני מרגישה אמביוולנטית לגבי השיתוף שלו בתכניות. מצד אחד, נראה לי שיכול לעזור לו לדעת מה יקרה, לשלוט במי יהיה איתו כשאנחנו בחדר לידה וכשאני בבית היולדות, מצד שני, אני לא רוצה להכביד עליו בדיבורים.
  תודה רבה על המענה,
  רונית.

  #17276
  חיים עמיתחיים עמית
  מנהל בפורום

  כן, זה נראה שהחששות מאובדן מקומו במשפחה מכריעים אותו וכדאי לנסות להרגיעו ככל האפשר. וכן, להתגמש.
  ועניין נוסף שאולי יכול להתקשר. נראה מדברייך שהאב הביולוגי לא חי איתכם. האם הבנתי נכון?

  #17296
  Avatarרונית
  אורח

  תודה עמית.
  סליחה על חוסר הבהירות. האב הביולוגי, בן זוגי, חי איתנו ושותף מלא בחיי שנינו. מבלה עם בננו הרבה.
  אני מבינה שזה תהליך ולא מחפשת עצות קסם, אבל…האם יש לך עצות פרקטיות, או הפניות למקורות קריאה בהן נוכל להיעזר בתקופה הנוכחית והעתידית?
  שוב, תודה רבה,
  רונית.

  #17297
  חיים עמיתחיים עמית
  מנהל בפורום

  כאמור, אני מציע "לשחרר" לגמרי את נושא ההליכה לשירותים.
  כמו כן, אני מציע שכאשר הוא מתלונן על כאבי בטן כדאי לגלות אמפתיה וגם לומר לו שאתם מבינים שהוא מתוח לקראת הלידה. וזה טבעי.
  נראה שאתם משפחה תומכת ואוהבת ויהיו לו מספיק מקורות תמיכה להתמודד עם משבר הלידה העתידי.

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
 • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.