פרגון החודש: עמי בארי – סופר, מספר, במאי

נכתב על ידי חיים עמית

פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך ויועץ ארגוני.

פרגון חודש אוקטובר 2015 לעמי בארי, סופר, מספר ובמאי.

מאת: חיים עמית, פסיכולוג חינוכי, מטפל משפחתי מוסמך, יועץ ארגוני

מחבר הספרים: הורים בטוחים בעצמם, מודן, 2012

הורים כמנהיגים, מודן, 2006  והורים כבני אדם, ספרית פועלים, 1997

מנהל אתרי האינטרנט: "עמית בעין החורש" ו"לומדים מהבית עם הפסיכולוג חיים עמית"

 

עמי בארי, בן וחבר קיבוץ עין החורש שבעמק חפר, נולד בקיבוץ עין-החורש לפני למעלה מ-70 שנה. כל ילדותו, נעוריו, בגרותו ובחרותו עברו סביב אותם דשאים, מדרכות, גגות עמי ומיטה משותפתאדומים ושדות מוריקים שבקיבוץ עין החורש. עמי עבד כנהג משאית בקיבוץ ובעיקר כמורה וכמחנך בקיבוץ ובבית-הספר האזורי "מעיין". הוא ארגן ערבי תרבות וביים הצגות רבות בקיבוץ וביישובי האזור, כתב ספרים עם סיפורי חיים של אנשים, וכן סיפורים רבים לעיתוני ילדים ולאתרי קיבוצים.

לאחרונה הוציא עמי בארי בהוצאה עצמית ספר בשם "מיטה משותפת", שהוא מעין אוטוביוגרפיה של ילדות קיבוצית בצורת סיפורים. וכך כתב לי עמי על ספרו: "מישהו כתב שהסיפורים שלי הם "סיפורים של אור". ואכן, כמי שתמיד רואה יותר את האור מאשר את הצל וכמי שבטוח שהחיפוש הזה שומר על נפש בריאה בגוף כנ"ל (טפו, טפו, טפו), אני מסכים לגמרי עם ההגדרה הזאת".

הכרתי את עמי כאיש שיחה חברותי ומעניין בארוחות צהריים בחדר האוכל, אליהן הגעתי בשנים הראשונות שלי בקיבוץ עין החורש. רציתי להכיר את האנשים ואת אופי הקיבוץ ועמי עזר לי מאוד בכך. היכרותי עם עמי העמיקה כשביקשתי ממנו להשתתף כשחקן בסרט קצר שבני צילם בקיבוץ במסגרת לימודיו בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב. עמי נענה ברצון ושיתף פעולה בצורה מלאה בכל מה שנדרש. בהמשך נפגשנו במסגרות התנדבותיות שונות, בטקסי חג ואבל, ובעיקר בשבילי הקיבוץ כשאנחנו מחליפים ברכות שלום לבבי, מלהגים דברי התעניינות אישיים וציבוריים.

מיטה משותפתוכך כותב עמי, בין היתר, בגב ספרו: "וגם אם מילים גבוהות כמו 'ערכים', 'אמונה' ו'אכפתיות' נראות היום ארכאיות משהו, לי הן היו לאבני היסוד של חיי". אהבתו של עמי למקום שבו גדל וחי שופעת ובולטת לא רק במגוון התפקידים שהוא ממלא בקיבוץ אלא גם במגע היום יומי איתו, לפחות שלי: הומור, רוח טובה, רצון בלתי נדלה לסייע ואופטימיות.

עמי הוא מהאנשים, שכאשר אני פוגש אותם, אני מרגיש שמחה בלב והערכה רבה למי שהוא, ולמה שהוא מייצג עבורי. 

 לכל שאר הפרגונים, לחצו כאן *

אהבת? מוזמן לשתף

מקורות

לצפייה במצגת בסיסית של ההרצאה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים לקרוא עוד?

לקבלת טיפים ומידע בנושאי משפחה, חינוך, קהילה וארגונים השאירו פרטים:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

להיענות לאתגרים שמציעים אחרים

לא כל אתגר שיציעו לנו אחרים יגרום לנו סיפוק ויתכן שגם ניכשל בו. אבל כשאנחנו נענים לאתגרים שמוצעים לנו, אנחנו מגוונים את עיסוקינו, מחזקים את קשרינו החברתיים, מרחיבים את תחומי העניין שלנו ומעשירים את הידע שלנו על העולם ועל עצמנו.

למדתי בהרי הדולומיטים למצוא את השונה בדומה.

בהרי הדולומיטים למדתי למצוא את השונה בדומה. הבנתי שלשם כך נדרשים לפחות שלושה תנאים: להישאר עם הדבר המשעמם, להתבונן בתשומת לב ובסבלנות במה שנראה כדומה, ולשנות את התפישה המוקדמת הרואה רק את הדומה.

עוד באתר מנהיגות בחיים:

דילוג לתוכן